من و چند نوشته

سلام دوستان خوب همراه من .

چند روز قبل تو کامپیوترم داشتم نوشته های وبلاگ های قبلیم رو نگاه می کردم از مرداد 87 تا امروز .. وبلاگ های مختلفی که دو تاش فیلتر شد و هر دفه یه وبلاگ جدید . داشتم می خوندم که به فکر افتادم که آیا اون نوشته ها رو من نوشتم اونم تو 17 سالگی جالبه امروز طرز تفکرم در گذشته .. چه قد تو نوشته هام بوی  نوجوانی می آد نمی گم اشتباه نوشتم نه جالبه برام که بوی هیجان داشت و نوستالزیک برای من .. اخه اون زمان مسئول سیاسی شورای دانش آموزی پیش دانشگاهیمون بودم  و تو شور حال اون روزا که نزدیک یه سال به انتخابات 88 مونده بود .. یه نوشته کوچیک مرداد 87 نوشتم  در باره اولین گام هایی که اطلاعات خانوار ها رو می گرفتند اولین گام های هدفمندی یارانه ها بود .. یه بار دیگه باز نشرش می کنم با دو نوشته ی دیگه تو پست های قبلیم .. البته قبلش می گم این نوشته ها مال قبله ، فقط نوشتم انتظار یه نوشته  خوب نداشته باشید نوجوانیه دیگه ..

مرداد 87

در رشته ی انسانی در سی داریم به نام روان شناسی .
این یکی از جالب ترین در س های رشته ی انسانی از دید گاه من است .در این کتاب در مورد مسائل روانی و عوامل اون و.............صحبت شده است در این کتاب بخشی وجود دارد که نحوه ی فهمیدن رفتار ها را به ما نشان می دهد که یک بخش آن از مطالعاتی ما نند توصیف رفتاراز طریق زمینه یابی و مشاهده ی طبیعی و موردی تشکیل شده است . ما در این جا به مشاهده ی مورد ی و طبیعی کاری نداریم و فقط به تو ضیح مشاهدا ی زمینه یابی پر داخته و ارتباط اون رو با طرح اقتصاد خا نواده می گوییم .
همان گونه که گفته شد یکی از راه های بررسی رفتار های افرادهمین روش زمینه یابی است در این روش فرم های نظر خواهی بین مردم ( یعنی افراد سوال شونده) پخش می شود .
این روش یک مشکل بزرگ دارد و آن مشگل سو گیری از طرف جواب دهنده است یعنی فردی که از او سوال می کنیم دو ست دارد تصویر بهتری از خود نشان دهد که این مشکل با عث می شود ما از این پرسش نامه ها حتی به نگاه تخمین هم نگاه نکنیم .و بیشتر ین کاربرد آن در رجحان خریداران و فهمیدن دید گاه های حزبی است .
حالا بیایند یک نگاه به طرح اقتصادی دولت بیندازیم :

در این طرح فرم هایی رو به مردم می دهند تا اطلا عاتی رو در اون وارد کنند که مهم ترین اون ها و بحث
بر انگیز ترین اون ها دو بخش میزان در آمد فرد و قیمت منزل مسکونی آن است مشکل اساسی از این جا
شرو ع می شود همان طور که گفته شد کسب اطلاعات از افراد به روش زمینه یابی موجب سو گیری
می شود ونمی توان حتی نتیجه ای نزدیک به واقعیت از آن گرفت . حال جالب است برای دادن یارانه به مردم وشناخت در آمد و قیمت ملک از این روش که پر از اشکال است است استفاده شده است و این بخش در رسانه ها ودید افراد صاحب نظر با کمترین توجهی رو به رو شده است . آیا کسی حاضر است

درآمد واقعی خود را مثلا ماهی 500 هزار تو مان را بنویسد آیا او برای این

که سهم بیشتری از این یا رانه ها ببرد میزان حقوق خود را

خیلی کمتر از این نمی نویسد ؟آیا او می آید قیمت واقعی ملکی که در آن زندگی کند بنو.یسد یا می آید

بسیار کمتر از ان را می نویسد؟

اما آیا در این آزمون ایرانیان صداقت خود را به
نمایش می گذارند (که به نظر من بعید است )؟

هرچه که هست به نظر می رسد مانوری تبلیغاتی از

طرف احمدی نژاد برای انتخابات 88است

/ 3 نظر / 15 بازدید
مرغ سحر

سلام پس از12 بار فیلترینگ دوباره مرغ سحر...... باسپاس لینک شدید. Inghafas.blogfa.com

علی رضا

همایش وبلاگ نویسان شهرستان آران و بیدگل زمان: چهارشنبه 26 مهر ماه ساعت 19 مکان : کانون بنی طبا -------------------------------------------------------------------------------- نکته ها: سر ساعت تشریف بیاورید. این نوشته به معنای دعوت نامه ی رسمی است. بنابراین راشید بیایید. این دعوت را در وبلاگتان قرار دهید و به دوستان خبر دهید.

گل ور چین

جمع وبلاگ نویسان آران و بیدگل.............