۱۳٩۱/۸/٢ :: ٢:٠٩ ‎ق.ظ ::  نويسنده : امیر سحابی

 باز نشر  نوشته دخانیات در ایران  در وبلاگ قبلی من ...مرداد 87

آیا تاکنون به وضعیت دخانیات در ایران توجه کرده اید . بیشتر دخانیات ایران در دست دولت جمهوری اسلامی ایران است . اما بحث جالب این است که وزارت خانه ی بهداشت همیشه از عوارض سیگار صحبت می کند ودر کنار آن سمینار ها وبر نامه های مختلفی را انجام می دهد و به مردم این آگاهی رو می دهد که کشیدن سیگار عوارض بسیاری به همراه دارد

وعلاوه بر خود فرد سیگاری اطرافیان آن فرد هم درگیر عوارض آن می شوند

اما حالا با ما همراه باشید تا به به وضعیت سیگار در کشور های دیگر بپردازیم :

با پیشرفت علوم ومشخص شدن چیز های مفید ومضر برای سلامتی انسان ها کشور های جهان(به خصوص اروپایی) را بر آن داشت تا با راهکارهایی جلو این مشکل یعنی افزایش افراد سیگاری را بگیرد.

پس آن ها با تصویب یک رشته از قوانین راه را بر شر کت های تولید کننده ی دخانیات تنگ کردند

از جمله ممنوعیت کشیدن سیگار در اماکن عمومی و افزایش مالیات آن که در نتیجه باعث افزایش قیمت آن می شود ورغبت افراد برای کشیدن آن کم می شود و ان ها در پی تهیه ی چیز های ضروری تر زندگی می روند تا دود کردن سیگار .

اما در ایران به دلیل متعلق بودن دخانیات به دولت راه بر تصویب قوانین سفت وسخت برای دخانیات بسته است ودر نتیجه ی آن با افزایش افراد سیگاری درآمد دولت زیاد می شوداما بی توجه به این نکته که با افزایش افراد سیگاری مرگ و میر وبیماری بیشتری وارد جامعه می شود که باعث صرف هزینه های گزاف درمانی میشود .
آیا به نظر شما وضعیت دخانیات در ایران کمی خنده دار نیست؟موضوع مطلب : دخانیات / خبر


نگاهی به وسعت کویر
یادداشت های شخصی من
درباره وبلاگ
امیر سحابی

من امیر سحابی ازشهرستان آران و بیدگل هستم. رشته ی تحصیلی من مدیریت بازرگانی و موسس انجمن دوستداران طبیعت دانشگاه پیام نور آران و بیدگل و از فعالین حوزه ی محیط زیستی منطقه می باشم . همچنین به دلیل علاقه من به طبیعت و میراث فرهنگی شغل من راهنما گردشگری کویر مرنجاب و کاشان می باشد . در این تار نما قصد دارم دیدگاه خودم را در مورد مسائل مختلف بیان کرده و از ذهن خودم جهان را نگاه کنم ...
نويسندگان
صفحات وبلاگ
RSS Feed